Travel-Yachting Smart Sailing
Partnerzy Portalu Czartery jachtów na Bałtyku Ogłoszenia Motoryzacyjne - Darmowe ! Partnerzy Portalu
Pokaż żeglarstwo w dziale: wiadomości | relacje | obyczaje | słownik | DODAJ
żeglarstwo - wiadomości żeglarskie
17 Września 2019 - wiadomości żeglarskie
Jakub Rozwadowski Mistrzem Okręgu Pomorskiego w klasie O’pen Skiff

W dniach 14-15 września odbyły się Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w klasie O’pen Skiff. W Sopocie ścigało się 25 zawodników. Mistrzem Pomorza został Jakub Rozwadowski z Akademii Żeglarstwa Prestige startując na licencji SKŻ Sopot.

Przez dwa dni zmagań wiatr nie oszczędzał młodych żeglarzy. W sobotę zanotowano 26, a w niedzielę nawet 28 węzłów. Tak silne podmuchy przy stosunkowo krótkiej, szpiczastej fali w połączeniu z bardzo dynamiczną trasą slalomową, były dużym wyzwaniem dla uczestników. Mimo tak ciężkich warunków żeglarskich na Zatoce Gdańskiej, udało się rozegrać 7 z 8 zaplanowanych wyścigów.

Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w klasie O’pen Skiff, żeglarstwo

Foto: Ignacy50/sklepzfotografia.pl

Sił do walki dodawał zawodnikom gorący doping kibiców z sopockiego molo, a także zapewniony przez organizatora ciepły, energetyczny posiłek w zaprzyjaźnionej restauracji. Mistrzostwo Pomorza wywalczył Jakub Rozwadowski.

– Zwycięstwo Kuby z jednej strony jest bardzo pozytywną niespodzianką bo regatowa grupa O’pen Skiff w Akademii Żeglarstwa Prestige ma dopiero rok – tłumaczy Kamil Zwolak, trener prowadzący AŻ Prestige Sopot. – Z drugiej strony, zrealizowaliśmy założony plan, który opiewał na systematyczną pracę w klubie oraz dwa zgrupowania i to przyniosło efekt. Jest to nasz pierwszy mały sukces. Gratulacje należą się całej naszej grupie bo dużo szybciej można podnosić poziom sportowy jeśli trenuje się w zaangażowanym zespole. Chciałbym tu także podziękować rodzicom zawodników, bo to z ich inicjatywy powstała ta grupa. Czujemy się docenieni również faktem, że przyjeżdżają się z nami ścigać zawodnicy z Krakowa czy z Olsztyna. Duże podziękowania dla trenerów z Gdyni, Krakowa i Olsztyna za stawienie się na naszych regatach oraz promocję klasy O’pen Skiff. Jest nas coraz więcej, a to cieszy.

Drugie miejsce zajął Max Betlejewski (MKŻ Arka Gdynia), a trzecie Zuzanna Rodzeń, druga zawodniczka tegorocznych mistrzostw Europy, także z MKŻ Arka Gdynia. Zwycięzcą w klasyfikacji generalnej został Jan Pacheco (KŻ Horn Kraków), który wygrał 6 z 7 wyścigów. Zwycięstwo w tym jednym niewygranym skradła mu wspomniana wyżej Zuzanna Rodzeń.

Organizatorem Mistrzostw Okręgu Pomorskiego w klasie O’pen Skiff jest Akademia Żeglarstwa Prestige Sopot i Polskie Stowarzyszenie Klasy O’pen Skiff. Regaty dofinansowane są przez Pomorską Federację Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.
Tekst: mat. prasowe, Natalia Majcher


Reklama | Prywatność i bezpieczeństwo | Partnerzy | Kontakt
Copyright © 2005 - 2020 ŻEGLARSTWO.PL
żeglarstwo - Valid XHTML! żeglarstwo - Valid CSS!