Travel-Yachting Smart Sailing
Partnerzy Portalu Czartery jachtów na Bałtyku Ogłoszenia Motoryzacyjne - Darmowe ! Partnerzy Portalu
Pokaż żeglarstwo w dziale: wiadomości | relacje | obyczaje | słownik | DODAJ
żeglarstwo - wiadomości żeglarskie
26 Lipca 2019 - wiadomości żeglarskie
Polska Ekstraklasa Żeglarska - Co mówią faworyci?

W najbliższy weekend w Gdyni odbędzie się druga runda Ekstraklasy w ramach Polskiej Ligi Żeglarskiej. Zapytaliśmy zawodników o przygotowanie, zmiany i plan na regaty.

Wiktor Plitko, Olsztyński Klub Żeglarski, lider rankingu: „Wszyscy pewnie wyciągnęli wnioski, coś zmieniają my też chcemy poprawić swoje osiągi. Typowanie wyników jest trudne, wszystko jest możliwe. Płyniemy w lekko zmienionym składzie, zamiast Mateusza Gołaszewskiego popłynie Filip Bińkowski, zgodnie z planem przed sezonem.”

Polska Ekstraklasa Żeglarska, żeglarstwo

foto Gwidon Libera

Kuba Pawluk, Legia Warszawa:
„W Sopocie było bardzo dobrze, do startu w Gdyni podchodzimy z wnioskami z pierwszej rundy. Mamy 1 zmianę w składzie, zamiast Tobiasza płynie Adrian Palus. Jak zawsze przewidujemy fajerwerki… na wodzie”

Karol Górski, Jeziorak Jacht Klub:
„Płyniemy bez Mikołaja Gielniaka, zastąpi go Mateusz Zieniewicz. Zapowiada się dobry wiatr, pożeglujemy spokojnie, po swoje, bez błędów bo to działa.. Czujemy się mocni technicznie i taktycznie, jesteśmy zgrani i gotowi wygrać tą rundę.”

Marek Stańczyk, Giżycka Grupa Regatowa:
„Musimy zmienić skład, kontuzjowanego Łukasza Kacprowskiego zastąpi Kuba Padzik. Ma być dużo wiatru więc zmiana nie jest korzystana jeśli chodzi o wagę. Popłyniemy agresywniej, na pewno na starcie bo to musimy poprawić po Sopocie.”

Wojciech Myśliwiec, KS Iskra AMW Gdynia:
„Zamiast Irka Kamińskiego, popłynie mój stary załogant ze Skippi Jan Talaszka. Na pewno popłyniemy uważniej niż w Sopocie, chcemy uniknąć prostych błędów i kar które nam się zdarzały w pierwszej rundzie.”

Piotr Małecki, Sztorm Grupa:
„Startujemy bez zmian w załodze. Chcemy popłynąć rozsądnie, uniknąć błędów z niedzieli z 1 rundy. Skupiamy się na szybkim stabilnym pływaniu i unikaniu sytuacji protestowych. Walczymy o podium”

Krzysztof Łobodziec, Pogoń Szczecin:
„Mamy 2 planowane zmiany w składzie, Paweł Szklarz i Krzysiek Żełudziewicz zastąpią Maćka Gonerko i Michała Szmula. Wnioski wyciągnięte, warunki silnowiatrowe są dla nas więc mamy nadzieję że będziemy rywalizować na równi z innymi.

Wypowiedzi pozostałych sterników na stronie Polskiej Ligi Żeglarskiej, www.ligazeglarska.pl

Rywalizacja w Gdyni potrwa 2 dni, rozpocznie się w sobotę o godz. 10.00. Zakończenie wyścigów planowane jest na niedzielę ok godz. 15.30. Planowane jest rozegranie 30 wyścigów blisko brzegu, widocznych dla publiczności. Na plaży miejskiej planowane są atrakcje w postaci animacji dla dzieci a dla kibiców relacja na żywo i wizualizacja wyścigów przez system SAP.

Regaty będą transmitowane na żywo. Relacje z wody będą dostępne na profilu facebookowym Polskiej Ligi Żeglarskiej: https://www.facebook.com/LigaZeglarska/ System SAP Sailing dostępny jest pod tym linkiem: https://polishleague2019.sapsailing.com Wszystkie informacje i linki będzie tez można znaleźć na oficjalnej stronie Ligi: www.ligazeglarska.pl

Klasyfikacja Ekstraklasy po 1 rundzie:
1. Olsztyński Klub Żeglarski - 12 pkt
2. Legia Warszawa – 11 pkt
3. Jeziorak Yacht Club Iława – 10 pkt
4. Giżycka Grupa Regatowa - 9 pkt
5. KS Iskra AMW Gdynia - 8 pkt
6. Sztorm Grupa Warszawa – 7 pkt
7. SEJK Pogoń Szczecin - 6 pkt
8. PŻKZ Dżygit Białystok – 5 pkt
9. Yacht Club Sopot – 4 pkt
10. JKM Gryf Gdynia - 3 pkt
11. Odyssey Sailing Club Warszawa 2 - 2pkt
12. Odyssey Sailing Club Warszawa – 1 pkt


Reklama | Prywatność i bezpieczeństwo | Partnerzy | Kontakt
Copyright © 2005 - 2019 ŻEGLARSTWO.PL
żeglarstwo - Valid XHTML! żeglarstwo - Valid CSS!