Travel-Yachting Smart Sailing
Partnerzy Portalu Czartery jachtów na Bałtyku Ogłoszenia Motoryzacyjne - Darmowe ! Partnerzy Portalu
Pokaż żeglarstwo w dziale: wiadomości | relacje | obyczaje | słownik | DODAJ
żeglarstwo - wiadomości żeglarskie
8 Maja 2019 - wiadomości żeglarskie
Historyczne regaty na Junie

Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos” zaprasza na pierwsze regaty na nowym akwenie – Siwik Holiday Cup 2019 – która odbędzie się już w najbliższy weekend 11-12 maja 2019. Impreza będzie pierwszą eliminacją tegorocznych Żeglarskich Grand Prix Mrągowa oraz Pucharu Polski Jachtów Kabinowych.

Zawody zostaną rozegrane w pięciu klasyfikacjach ŻGP Mrągowa: jachtów otwartopokładowych, kabinowych, OPEN, Mariner 600 i żeglarzy niepełnosprawnych; a także w klasach PPJK: T1, T2, T3, OPEN i SLOW. W sumie planowane jest rozegranie 9 wyścigów w ciągu dwóch dni. - Cieszymy się, że po roku nieobecności ponownie możemy gościć żeglarzy na co dzień startujących w Pucharze Polski Jachtów Kabinowych. W tym sezonie zamierzamy wzbogacić naszą imprezową formułę by zachęcić do uczestnictwa nowych żeglarzy i kibiców. Jedną z takich inicjatyw jest powołanie klasy Mariner 600 - mamy do dyspozycji 10 monotypowych łodzi, z których każdy może skorzystać i wypożyczyć. Żeglarze, którzy nie mają obecnie własnej łodzi, muszą więc poszukać jakiegoś nowego argumentu wzbraniającego ich przed startem - podsumowuje Mateusz Kossakowski, Prezes Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „Czos”.

Żeglarskie Grand Prix Mrągowa, żeglarstwo

Żeglarskie Grand Prix Mrągowa

Ostateczne zapisy do regat będą przyjmowane w biurze regat Mercedes Club Mrągowo od godziny 8.00. Wpisowe do zawodów wynosi 60 zł od osoby dorosłej i 40 zł od dzieci i młodzieży szkolnej. Każdy startująca ekipa będzie musiała mieć wykupione OC jachtu lub sternika. Organizator zapewni w czasie przeznaczonym na zgłoszenia możliwość dokonania ubezpieczeń. Ceremonia otwarcia została zaplanowana na 11.00. – Cieszymy się, że możemy zaprezentować mazurskiej publiczności nowy akwen, nieznany szerzej nawet mrągowskim żeglarzom. Jest to zasługa nie tylko naszego stowarzyszenia, ale przede wszystkim lokalnej społeczności, która chciała tej imprezy w tym miejscu. Nowy akwen to także nowe inspiracje i możliwości, dlatego zapraszamy nie tylko żeglarzy, ale również wszystkich kibiców i sympatyków żeglarstwa – dodaje Mateusz Kossakowski.

Program regat
Piątek 10 maja – Mercedes Club

16.30 – 19.30 Zapisy do regat
19.30 – Ognisko powitalne

Sobota 11 maja – Mercedes Club
8.00 – 10.30 Zapisy do regat
9.00 – 14.00 Studio Polskiego Radia Olsztyn na Junie
11.00 Uroczyste otwarcie regat
11.15 Odprawa sterników
12.15 Start do regat
18.00 Kolacja żeglarska

Niedziela 12 maja – Mercedes Club
Start do regat według komunikatu sędziego
15.00 Oficjalne zakończenie regat


Reklama | Prywatność i bezpieczeństwo | Partnerzy | Kontakt
Copyright © 2005 - 2020 ŻEGLARSTWO.PL
żeglarstwo - Valid XHTML! żeglarstwo - Valid CSS!