Travel-Yachting Smart Sailing
Partnerzy Portalu Czartery jachtów na Bałtyku Ogłoszenia Motoryzacyjne - Darmowe ! Partnerzy Portalu
Pokaż żeglarstwo w dziale: wiadomości | relacje | obyczaje | słownik | DODAJ
żeglarstwo - wiadomości żeglarskie
17 Stycznia 2019 - wiadomości żeglarskie
TOPCAT TEAM POLSKA podsumował 2018 rok

Rok 2018 w Polsce to rok udany. Trzykrotnie odbyły się zawody wpisane do rankingu ITCA (International Topcat Association Class). Dwie w Zbąszyniu (w czerwcu i we wrześniu) i jedna w nowej lokalizacji, na jeziorze Turawskim – Mistrzostwa Polski Katamaranów TOPCAT CatamaranCUP 2018 Turawa ze współczynnikiem 1,3.

W sierpniu ubiegłego roku w Jurmali (Łotwa), gdzie odbyły się Mistrzostwa Świata TOPCAT w klasie K1 i Mistrzostwa Europy TOPCAT w klasie K2 i K3, wystartowały 3 załogi w klasie K2. Aktualni Mistrzowie Polski z Turawy (Marian i Mateusz Tobys) zajęli II miejsca w tych prestiżowych zawodach. Nasi reprezentanci są więc Wicemistrzami Europy!

TOPCAT TEAM POLSKA, żeglarstwo

TOPCAT TEAM POLSKA

W rankingu ITCA, gdzie klasyfikowanych jest prawie 240 zawodników w 3 klasach, Polacy zajęli bardzo dobre miejsca. Trzech naszych reprezentantów w pierwszej dziesiątce, tego jeszcze nie było!

Ranking sterników w klasie K2:
2. Tobys Marian
9. Wachowiak Jarosław
10. Liszek Piotr

Ranking załogantów w klasie K2:
2. Tobys Mateusz
8. Śmiglak Marek
10. Wiśniewski, Rafał

Mistrzostwa Polski Katamaranów TOPCAT CatamaranCUP 2018 Turawa zostały wysoko ocenione, pod względem organizacyjnym, przez przedstawicieli ITCA. Jacht Klub Opolski, jako główny motorniczy w organizacji regat, otrzymał wyróżnienia za promocję regionu od lokalnych władz, jak i organizacji pozarządowych.

W Turawie można było się ścigać na każdym dwukadłubowcu (nie tylko na TOPCAT-ach), gdyż organizatorzy utworzyli klasę Katamaran OPEN z przelicznikiem TEXEL. Ta grupa punktowana była w rankingu Katamarany Południe.

To wszystko złożyło się na to, iż kolejna odsłona CatamaranCUP 2019 odbędzie 17-18 maja ponownie w Turawie, na który to już wszystkich zapraszamy.


Reklama | Prywatność i bezpieczeństwo | Partnerzy | Kontakt
Copyright © 2005 - 2019 ŻEGLARSTWO.PL
żeglarstwo - Valid XHTML! żeglarstwo - Valid CSS!