Travel-Yachting Smart Sailing
Partnerzy Portalu Czartery jachtów na Bałtyku Ogłoszenia Motoryzacyjne - Darmowe ! Partnerzy Portalu
Pokaż żeglarstwo w dziale: wiadomości | relacje | obyczaje | słownik | DODAJ
żeglarstwo - wiadomości żeglarskie
9 Stycznia 2019 - wiadomości żeglarskie
Poradnik nawigacji elektronicznej za darmo

Dzisiaj za darmo dostajemy do rąk książkę Adama Michela, w której przekazuje swą wiedzę odnośnie ogólnego zastosowania komputera na jachcie. Książkę w formacie PDF możemy pobrać na stronie autora https://www.adammichel.eu/pl/ksiazki/

Z książki dowiemy się jaki komputer wybrać, jak prowadzić na nim nawigację satelitarną, jakimi darmowymi programami możemy się posłużyć. Dowiemy sie również skąd wziąć darmowe mapy. Książka służy radą także żeglarzom "niskobudżetowym", którzy dzięki niej poznają darmowe oprogramowania i usługi.

Poradnik nawigacji elektronicznej, żeglarstwo

Poradnik nawigacji elektronicznej

Opracowanie zawiera też zagadnienia AIS. Dowiemy się co to jest, jak podłączyć do komputera i jak się AIS posługiwać dla zwiększenia bezpieczeństwa żeglowania. Przekonamy się, że komputer może stać się nieodłącznym narzędziem każdego kapitana i oficera na jachcie.

Autor Adam Michel to doświadczony żeglarz, mający za sobą długą żeglarską drogę. Był członkiem załogi „Otago” w pierwszych załogowych regatach dookoła świata Whitbread Round the World Race 1973-74 (dziś Volvo Ocean Race). Swoje wielkie doświadczenie zawdzięcza też dziesiątkom lat spędzonych na jachcie na wodach omywających zachodnie wybrzeża Irlandii, Zatoce Biskajskiej i Morzu Śródziemnym.

Część swojego doświadczenia żeglarskiego Adam przekazał już w swojej książce "Weather Routing, pogodowe planowanie drogi turystycznego jachtu żaglowego".


Reklama | Prywatność i bezpieczeństwo | Partnerzy | Kontakt
Copyright © 2005 - 2019 ŻEGLARSTWO.PL
żeglarstwo - Valid XHTML! żeglarstwo - Valid CSS!