Travel-Yachting Smart Sailing
Partnerzy Portalu Czartery jachtów na Bałtyku Ogłoszenia Motoryzacyjne - Darmowe ! Partnerzy Portalu
Pokaż żeglarstwo w dziale: wiadomości | relacje | obyczaje | słownik | DODAJ
żeglarstwo - wiadomości żeglarskie
10 Grudnia 2018 - wiadomości żeglarskie
Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki zajęli 6. miejsce w finałowych regatach Star Sailors League

Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki zajęli szóste miejsce finałowych regatach Star Sailors League, które odbyły się w Nassau na Bahamach. Zwyciężyli Brazylijczycy Jorge Zarif i Pedro Trouche.

W sobotę zakończyły się finałowe regaty Star Sailors League w dwuosobowej klasie Star, które we wtorek rozpoczęły się w Nassau na Bahamach. Tego dnia odbyła się tylko faza finałowa, która składała się trzech wyścigów - ćwierćfinału, półfinału oraz finału. Sytuacja w tej fazie wyglądała tak, że w finale na rywali czekała pierwsza załoga klasyfikacji ogólnej po kwalifikacjach, a zawodnicy zajmujący drugą pozycję po fazie kwalifikacyjnej znaleźli się od razu w półfinale.

Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki

Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki

W ćwierćfinale wystąpili żeglarze z miejsc od 3. do 10., wśród których znaleźli się Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki. Do ekipy czekającej w półfinale dołączyć miała pierwsza piątka biegu ćwierćfinałowego. Natomiast do wielkiego finału przechodziły pierwsze trzy duety rywalizacji półfinałowej.

Reprezentanci Polski dzielnie walczyli w ćwierćfinale i wpłynęli na metę jako trzecia załoga więc pierwszy krok w drodze do finału został wykonany. Później przyszedł półfinał, w którym ścigało się sześć załóg i tylko trzy z nich mogły znaleźć się w wielkim finale. Tam Mateusz z Dominikiem, pomimo ambitnej żeglugi, dopłynęli na piątej pozycji i całe regaty zakończyli na szóstym miejscu, powtarzając tym samym swój wynik sprzed roku. Polacy do trzeciej pozycji, dającej miejsce w finale, stracili zaledwie 11 sekund.

Regaty wygrali Brazylijczycy Jorge Zarif i Pedro Trouche, a oprócz nich na podium stanęli także ich rodacy Robert Scheidt i Henry Boening oraz włosko-niemiecki duet Diego Negri i Frithjof Kleen.
Klasa Star znajdowała się w latach 1932-2012 (z wyjątkiem igrzysk w 1976 roku) wśród konkurencji olimpijskich. Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki pływają ze sobą od 2005 roku i mają na koncie między innymi tytuły mistrzów świata (2008) i Europy (2012) oraz 4. miejsce podczas igrzysk w Pekinie w 2008 roku.

Maciej Frąckiewicz / materiały prasowe PZŻ


Reklama | Prywatność i bezpieczeństwo | Partnerzy | Kontakt
Copyright © 2005 - 2019 ŻEGLARSTWO.PL
żeglarstwo - Valid XHTML! żeglarstwo - Valid CSS!