Travel-Yachting Smart Sailing
Partnerzy Portalu Czartery jachtów na Bałtyku Ogłoszenia Motoryzacyjne - Darmowe ! Partnerzy Portalu
Pokaż żeglarstwo w dziale: wiadomości | relacje | obyczaje | słownik | DODAJ
żeglarstwo - wiadomości żeglarskie
20 Października 2018 - wiadomości żeglarskie
Piotr Cichocki mistrzem świata w klasie Hansa 303

Piotr Cichocki zdobył złoty medal w klasie Hansa 303 podczas mistrzostw świata żeglarzy z niepełnosprawnościami, które w dniach 14-18 października odbyły się w Hiroszimie w Japonii. Bardzo dobre, czwarte miejsce, zajął także Waldemar Woźniak.

W dniach 14-18 października u wybrzeży Japonii odbyły się mistrzostwa świata żeglarzy z niepełnosprawnościami. W ciągu pięciu dni udało się przeprowadzić od siedmiu do dziewięciu wyścigów w każdej konkurencji.

Piotr Cichocki, Hansa 303

Adamo Aono/2018hansaworlds.com

Wielki sukces osiągnął Piotr Cichocki, który został mistrzem świata w klasie Hansa 303. Rywalizacja była bardzo zacięta i o tytule decydował ostatni wyścig, w którym walka toczyła się do ostatnich metrów. Przed ostatnim wyścigiem regat Cichocki miał na koncie tyle samo punktów, co Australijczyk Christopher Symonds i Polak do ostatnich metrów musiał odpierać ataki rywala. Ostatecznie to nasz reprezentant minął linię mety jako pierwszy i cieszył się z końcowego triumfu. Wicemistrzem świata został Symonds, a na najniższym stopniu podium stanął zawodnik gospodarzy Takumi Niwa.

Bardzo dobrze spisał się także Waldemar Woźniak, który zajął czwarte miejsce, przypływając w ostatnim wyścigu na trzeciej pozycji. Razem z mężczyznami ścigały się także kobiety i na jedenastej lokacie ukończyła zmagania Olga Górnaś-Grudzień.

W klasie Hansa 2.3 ściganie rozpoczął także Adam Szymański, ale wystartował tylko w pierwszym wyścigu, w którym zajął trzynaste miejsce, a następnie wycofał się z rywalizacji. Ostatecznie Polak został sklasyfikowany na dziewiętnastej pozycji.
Maciej Frąckiewicz / materiały prasowe PZŻ


Reklama | Prywatność i bezpieczeństwo | Partnerzy | Kontakt
Copyright © 2005 - 2019 ŻEGLARSTWO.PL
żeglarstwo - Valid XHTML! żeglarstwo - Valid CSS!