Travel-Yachting Smart Sailing
Partnerzy Portalu Czartery jachtów na Bałtyku Ogłoszenia Motoryzacyjne - Darmowe ! Partnerzy Portalu
Pokaż żeglarstwo w dziale: wiadomości | relacje | obyczaje | słownik | DODAJ
żeglarstwo - wiadomości żeglarskie
21 Czerwca 2018 - wiadomości żeglarskie
Polacy zwyciężają w regatach Giraglia Rolex Cup 2018

Przemysław Tarnacki wraz z załogą Ocean Challenge Yacht Club wygrywa regaty Giraglia Rolex Cup w klasie ORC 0. Polacy triumfują zarówno w wyścigach Inshore Races w St. Tropez oraz w słynnym wyścigu La Giraglia na trasie St. Tropez-Genua (243 mile morskie).

W wyścigu La Giraglia w klasyfikacji generalnej ORC Polacy zajmują 8. miejsce zaś w klasyfikacji Line Honours (w czasie rzeczywistym) 26. miejsce na 176 sklasyfikowanych jachtów. Gratulacje za postawę w trakcie regat złożyli polskiej załodze osobiście Johen Schumann (skipper Magic Carpet 3, legenda światowego żeglarstwa) oraz Markus Wieser (skipper Momo Maxi72, zeszłoroczny zwycięzca regat).

Giraglia Rolex Cup 2018

Giraglia Rolex Cup 2018

Dwudziestoosobowa załoga pod polską banderą żeglowała w 66. edycji tych najstarszych regat morskich na Morzu Śródziemnym na zaawansowanym technologicznie 60 stopowym jachcie Phoenix wykonanym z carbonu.

‘To świetny rezultat dla naszej klubowej załogi złożonej w znacznej mierze z amatorów i najlepszy wynik w sześcioletniej historii naszych zmagań w tych wspaniałych regatach!’ cieszy się skipper polskiej załogi, wielokrotny mistrz świata Przemysław Tarnacki. ‘Za nami niezwykle barwny tydzień konfrontacji z najlepszymi załogami zawodowymi na świecie. Dziękuję bardzo załodze za niesamowite zaangażowanie i postawę w wymagających czasem fizycznie i mentalnie sytuacjach. Te regaty scementowały naszą załogę jak rzadko które! Żeglarstwo to sport wielkowątkowy, nam zagrało w tym tygodniu prawie wszystko, byliśmy blisko zwycięstwa w wyścigu La Giraglia w całej klasyfikacji ORC. Wiemy, których elementów zabrakło i najbliższy rok poświęcimy na analizę i takie przygotowanie aby wrócić do St. Tropez i powalczyć o upragnione zwycięstwo!’

Założony w 2014 roku Ocean Challenge Yacht Club to klub żeglarzy i pasjonatów jachtingu. Środowisko skupione wokół klubu hołduje żeglarskiej tradycji i etykiecie podkreślając dokonania Polaków na morzach i oceanach XX wieku. Członkowie klubu regularnie startują w największych regatach morskich na świecie takich jak min. Giraglia Rolex Cup, St. Maarten Heineken Regatta, Les Voiles de St. Barth, Les Voiles de St. Tropez. W grudniu 2017 roku załoga klubu zadebiutowała w jednych z najbardziej wymagających regat morskich – Rolex Sydney to Hobart. W sierpniu 2019 Polacy wystartują w słynnym wyścigu Rolex Fastnet Race.


Reklama | Prywatność i bezpieczeństwo | Partnerzy | Kontakt
Copyright © 2005 - 2019 ŻEGLARSTWO.PL
żeglarstwo - Valid XHTML! żeglarstwo - Valid CSS!