Travel-Yachting Smart Sailing
Partnerzy Portalu Czartery jachtów na Bałtyku Ogłoszenia Motoryzacyjne - Darmowe ! Partnerzy Portalu
Pokaż żeglarstwo w dziale: wiadomości | relacje | obyczaje | słownik | DODAJ
żeglarstwo - wiadomości żeglarskie
11 Czerwca 2018 - wiadomości żeglarskie
Polacy obejmują prowadzenie w regatach Giraglia Rolex Cup w St. Tropez

Przemysław Tarnacki wraz z załogą Ocean Challenge Yacht Club obejmuje prowadzenie w klasie ORC 0 w regatach Giraglia Rolex Cup, które rozpoczęły się wczoraj w St. Tropez.

Dwudziestoosobowa załoga pod polską banderą żegluje w 66. edycji tych najstarszych regat morskich na Morzu Śródziemnym na zaawansowanym technologicznie 60 stopowym jachcie Phoenix.

Do ostatecznej klasyfikacji liczone będą wyniki trzech dni wyścigów taktycznych wokół St. Tropez (10-12 czerwca) oraz wyścig nawigacyjny na dystansie 243 mil morskich – słynna La Giraglia - z metą w Genui (13-15 czerwca). Wcześniej polska załoga odbyła dwa dni treningowe na Zatoce St. Tropez.

Załoga OCYC w trakcie regat Les Voiles de St. Tropez 2017

Załoga OCYC w trakcie regat Les Voiles de St. Tropez 2017

‘Po pierwszym dniu jestem bardzo zadowolony z mojej załogi, która daje z siebie wszystko i dla której start na tak trudnym jachcie to niewątpliwe wyzwanie. To już nasz szósty start w tych wspaniałych regatach, które już na stałe wpisały się do kalendarza naszego klubu!’ cieszy się skipper polskiej załogi, wielokrotny mistrz świata Przemysław Tarnacki. ‘Prognozy pogody są korzystne, czeka nas bardzo dużo pracy i solidny żeglarski tydzień!’

Jacht Phoenix wykonany jest w całości z carbonu i z tego samego materiału posiada żagle. Zaprojektowany został przez słynne biuro projektowe Judel-Vrolijk i zoptymalizowany do formuły ORC przez weterana regat o Puchar Ameryki Jasona Kera. Jacht jako TAU CERAMICA wygrywał regaty należące do prestiżowego cyklu Rolex.

Założony w 2014 roku Ocean Challenge Yacht Club to klub żeglarzy i pasjonatów jachtingu. Środowisko skupione wokół klubu hołduje żeglarskiej tradycji i etykiecie podkreślając dokonania Polaków na morzach i oceanach XX wieku. Członkowie klubu regularnie startują w największych regatach morskich na świecie takich jak min. Giraglia Rolex Cup, St. Maarten Heineken Regatta, Les Voiles de St. Barth, Les Voiles de St. Tropez. W grudniu 2017 roku załoga klubu zadebiutowała w jednych z najbardziej wymagających regat morskich – Rolex Sydney to Hobart. W sierpniu 2019 Polacy wystartują w słynnym wyścigu Rolex Fastnet Race.


Reklama | Prywatność i bezpieczeństwo | Partnerzy | Kontakt
Copyright © 2005 - 2019 ŻEGLARSTWO.PL
żeglarstwo - Valid XHTML! żeglarstwo - Valid CSS!