Travel-Yachting Smart Sailing
Partnerzy Portalu Czartery jachtów na Bałtyku Ogłoszenia Motoryzacyjne - Darmowe ! Partnerzy Portalu
Pokaż żeglarstwo w dziale: wiadomości | relacje | obyczaje | słownik | DODAJ
żeglarstwo - wiadomości żeglarskie
5 Czerwca 2018 - wiadomości żeglarskie
Żagle ponownie wypełnią mrągowski akwen

Przed nami drugie eliminacje Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa 2018 – Hotel Anek Cup rozgrywane na malowniczo położonym jeziorze Czos. Kto tym razem podniesie ręce w geście zwycięstwa? Dowiemy się już w najbliższą sobotę 9 czerwca.

Zawody zostaną rozegrane w dwóch klasyfikacjach ŻGP Mrągowa: jachtów otwarto pokładowych i kabinowych. Tradycyjnie planowane są 3 wyścigi krótkodystansowe oraz jeden długodystansowy na ożaglowaniu podstawowym. Ostateczne zapisy do regat będą przyjmowane w restauracji Estrada Cafe & Bar od godziny 9.00. Wpisowe do zawodów wynosi tradycyjnie 35 zł od osoby dorosłej i 25 zł od dzieci i młodzieży szkolnej. Każdy startująca ekipa będzie musiała mieć wykupione OC jachtu lub sternika. Organizator zapewni w czasie przeznaczonym na zgłoszenia możliwość dokonania ubezpieczeń na czas regat. Rozpoczęcie pierwszego wyścigu krótkodystansowego zaplanowane jest na godzinę 12.30, a wyścig długodystansowy powinien rozpocząć się ok. godziny 15. Zakończenie regat, rozlosowanie nagród i after party odbędzie się o godziny 19.00 w zaprzyjaźnionym Hotelu Anek, który po raz kolejny jest sponsorem tytularnym ŻGPM.

Żeglarskie Grand Prix Mrągowa

Żeglarskie Grand Prix Mrągowa

  W regatach Hotel Anek Cup akwen wyścigów będzie znajdować się po północnej stronie jeziora. Zmagania będą widoczne z pomostów plaży Hotelu Mercure Mrągowo Resort & Spa, plaży miejskiej i nabrzeża przy amfiteatrze. Do dyspozycji kibiców będą również czekały rowery wodne, łodzie i pontony, które będzie można wypożyczyć. Oprócz tego, firma Krasnobrodzka Racing udostępni swój tramwaj wodny, który będzie robił bezpłatne wycieczki po trasie regat.

W tym roku Żeglarskie Grand Prix Mrągowa będą składać się z cyklu 4 regat eliminacyjnych, które wyłonią finalistów, walczących o końcowy trumf w zawodach rozgrywanych 25 sierpnia 2018. Zwycięzca tegorocznych zmagań nie tylko zapisze się w annałach historii, lecz również zyska możliwość reprezentowania Mrągowa na arenie ogólnopolskiej w po raz pierwszy organizowanym przez Polski Związek Żeglarski Regatach Żeglarskich o Puchar Prezesa PZŻ.

Plan regat

Sobota 9.06.2018

  9.00 – 11.00 Zapisy do regat – Cafe Estrada
11.00 Uroczyste otwarcie regat
11.10 Odprawa sterników
12.30 Start do regat
19.00 Ogłoszenie wyników, rozlosowanie nagród, after party w Hotel Anek


Reklama | Prywatność i bezpieczeństwo | Partnerzy | Kontakt
Copyright © 2005 - 2019 ŻEGLARSTWO.PL
żeglarstwo - Valid XHTML! żeglarstwo - Valid CSS!