Travel-Yachting Smart Sailing
Partnerzy Portalu Czartery jachtów na Bałtyku Ogłoszenia Motoryzacyjne - Darmowe ! Partnerzy Portalu
Pokaż żeglarstwo w dziale: wiadomości | relacje | obyczaje | słownik | DODAJ
żeglarstwo - wiadomości żeglarskie
2 Maja 2018 - wiadomości żeglarskie
Polacy wciąż liderami, po trzecim dniu regat Antigua Sailing Week, na Karaibach

Reprezentująca Polskę załoga R-Six Team, startująca na katamaranie HH66, nie ma sobie równych w klasie Offshore Multihull.
Trzeci dzień regat i drugie zwycięstwo – polska załoga umocniła się na prowadzeniu. Mocniejszy wiatr, spowodował, że żegluga była bardziej nerwowa, zwłaszcza na starcie i w początkowej fazie wyścigu. R-Six Team szybko oderwał się od stawki i systematycznie powiększał przewagę nad konkurencją, aż do samej mety.

Rozpoczęły się regaty Antigua Sailing Week, na Karaibach, żeglarstwo

Fot. Jacek Bonecki

- Zeszłoroczny start okazał się dla nas wielkim sukcesem. Po nieco mniej udanym początku, w tym roku, już po 3 wyścigach widać, że wróciliśmy na odpowiednie tory. Jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu – mówi Robert Szustkowiski, lider R-Six Team

- Dziś wygrywamy kolejny wyścig, który znacznie przybliża nas do zwycięstwa w całych regatach. Bardzo dobre manewry, żegluga w zmianach i brak awarii, doprowadziły nas do mety trzeciego wyścigu na 1 miejscu – dodaje Robert Janecki, skipper R-Six Team

Przed żeglarzami dzień przerwy w Antigua Sailing Week. Jednak dla polskiej załogi, nie do końca…
R-Six Team odwiedzi lokalną szkołę i przekaże sprzęt, stanowiący wyposażenie pracowni komputerowej. Jest to wspólna akcja z Caritas Polska oraz fundacją Orimari. Żeglarze startują też w dzisiejszych regatach na małych łodziach. Liderem na katamaranie HH66 jest Robert Szustkowski, pasjonat żeglarstwa i rajdów samochodowych. W całych regatach startuje prawie 200 jachtów, uczestniczy w nich ponad 1500 żeglarzy. Antigua Sailing Week odbywa się już po raz 51.


Reklama | Prywatność i bezpieczeństwo | Partnerzy | Kontakt
Copyright © 2005 - 2019 ŻEGLARSTWO.PL
żeglarstwo - Valid XHTML! żeglarstwo - Valid CSS!