Travel-Yachting Smart Sailing
Partnerzy Portalu Czartery jachtów na Bałtyku Ogłoszenia Motoryzacyjne - Darmowe ! Partnerzy Portalu
Pokaż żeglarstwo w dziale: wiadomości | relacje | obyczaje | słownik | DODAJ
żeglarstwo - wiadomości żeglarskie
2 Maja 2018 - wiadomości żeglarskie
Otwarcie sezonu żeglarskiego w Mrągowie

Regaty o Puchar Burmistrza Mrągowa 2018 organizowane przez Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos”, klub sportowy „Baza” Mrągowo oraz Zespół Sportowo-Oświatowy Baza Mrągowo otworzą tegoroczny sezon żeglarski i regatowy w Mrągowie. Tym razem, oprócz dwudniowych sportowych zmagań, które odbędą się 5 i 6 maja, organizatorzy zapraszają kibiców na sobotni koncert zespołów szantowych na mrągowskim molo.

- Poprzedni cykl Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa przyciągnął rekordową liczbę uczestników. Dokonujemy wszelkich starań by również w tym sezonie na naszym mrągowskim akwenie nie brakowało atrakcji. W tym sezonie do naszego cyklu dołączą zawodnicy z klubu sportowego „Baza” Mrągowo, co jeszcze bardziej podniesie prestiż i poziom sportowy imprezy – powiedział Karol Góralczyk, prezes Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „Czos”.

Otwarcie sezonu żeglarskiego w Mrągowie, żeglarstwo

Regaty w Mrągowie

Zawodnicy będą ścigać się w klasach: OPT B, OPT C, L’Equipe i deska UKS z podziałem na kategorie dziewczyn i chłopców. Poznamy również najlepszych sterników w klasach ŻGP Mrągowa: jachtów kabinowych i otwarto pokładowych (bez limitu wiekowego). Zapisy na imprezę będą przyjmowane 5 maja w godz. 8.00-9.30 w siedzibie Komisji Sędziowskiej w budynku „Bazy” przy ul. Nadbrzeżnej 4 (dla klas OPT B, OPT C, L’Equipe i deska UKS) oraz biurze regat w mrągowskiej Ekomarinie ( klasy ŻGP Mrągowa). Regaty zostaną rozegrane zgodnie z Przepisami Regatowymi Żeglarstwa ISAF 2016-2020, przepisami uproszczonymi, oraz instrukcją żeglugi. Dla klasy OPTIMIST będzie obowiązywała uproszczona wersja przepisów regatowych. O godzinie 10.00 w porcie na Ekomarinie nastąpi oficjalne rozpoczęcie sezonu, a start pierwszego wyścigu został zaplanowany na południe.

Wpisowe wynosi 20 zł (zawodnik/uczeń/student) lub 35 zł i umożliwia udział w przygotowanych imprezach towarzyszących. Na oficjalnym zakończeniu regat najlepsze załogi otrzymają puchary i medale, a wszyscy uczestnicy dostaną dodatkowo pamiątkowe dyplomy. Przewidziane są również specjalne nagrody od sponsorów. Dodatkowo zwycięzca niedzielnych regat Mrągowo Open- Gościniec Molo Cup 2018, które zostaną rozegrane w formule Open na żaglach dodatkowych, wzbogaci się o łódź wiosłową o wartości 2000 zł.

Tym razem organizator przygotował również nie lada atrakcje dla kibiców. W sobotę na mrągowskim molo o godzinie 14.00 odbędzie się koncert zespołów szantowych. O brawurową konferansjerkę zadba FAJER, czyli swoboda, elastyczność i humor w jednej osobie, a swoje umiejętności zaprezentują dodatkowo: zespół SHANTAŻ oraz Mietek Folk, którzy obchodzi w tym roku trzydziestolecie pracy artystycznej.

W zawodach Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa rokrocznie pojawia się ponad 100 miłośników żeglugi i kilkanaście różnorodnych jachtów w każdej imprezie. W ubiegłym roku finały zostały rozegrane na Omegach w systemie przesiadkowym, a na najwyższym stopniu podium stanął po raz pierwszy Tomasz Krzywosz. ŻGP Mrągowa po raz kolejny zostały nominowane przez mrągowską kapitułę sportu na imprezę sportową roku i po raz drugi może się poszczycić tym mianem. Oprócz tego, decyzją Polskiego Związku Żeglarskiego mrągowski cykl został wybrany najlepszymi regatami śródlądowymi w 2016 roku. To wyróżnienie, zwane Błękitnym Spinakerem, po raz pierwszy trafiło do Mrągowa! Ideą nagrody jest wyróżnienie i docenienie najlepszych organizatorów imprez promujących żeglarstwo oraz nagłośnienie i prezentacja najciekawszych rejsów, regat i imprez żeglarskich. Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos” dokłada wszelkich starań by tegoroczne imprezy wypadły równie okazale. Zapraszamy wszystkich kibiców i żeglarzy do uczestnictwa.

Program imprezy:
• 5 maja godz. 10.00 uroczyste otwarcie regat połączone z inauguracją sezonu żeglarskiego; podniesienie bandery PZŻ Ekomarina, uroczyste otwarcie pomostu w Ekomarina Mrągowo
• 5 maja godz. 10.30 odprawa sterników w Ekomarina Mrągowo
• 5 maja godz. 12.00 start do pierwszego wyścigu pierwszej klasy jachtów, desek
• 6 maja godz. 10.00 start do kolejnych wyścigów regat.

5 maja – sobota
• Puchar Burmistrza Mrągowa jachtów Kabinowych i otwarto pokładowych Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa – pierwsza eliminacja – ŻAGLE PODSTAWOWE
• Puchar Burmistrza Mrągowa w klasach OPT B i C, l’Equipe, deska UKS w kategorii dziewcząt i chłopców dzień pierwszy
6 maja – niedziela
• MRĄGOWO OPEN – Gościniec Molo Cup 2018, bez podziału na klasy – ŻAGLE DOWOLNE
• Puchar Burmistrza Mrągowa w klasach OPT B i C, l’Equipe, deska UKS w kategorii dziewcząt i chłopców dzień drugi
• Uroczyste zakończenie imprezy o godz. 15.00 w budynkach „Bazy” przy ul. Nadbrzeżnej


Reklama | Prywatność i bezpieczeństwo | Partnerzy | Kontakt
Copyright © 2005 - 2019 ŻEGLARSTWO.PL
żeglarstwo - Valid XHTML! żeglarstwo - Valid CSS!