Travel-Yachting Smart Sailing
Partnerzy Portalu Czartery jachtów na Bałtyku Ogłoszenia Motoryzacyjne - Darmowe ! Partnerzy Portalu
Pokaż żeglarstwo w dziale: wiadomości | relacje | obyczaje | słownik | DODAJ
żeglarstwo - wiadomości żeglarskie
29 Marca 2018 - wiadomości żeglarskie
Polacy na największych regatach na świecie

Puchar narodów, oraz kolorowa parada prawie 1400 uczestników regat Lake Garda Meeting Optimist Class, przeszła malowniczymi uliczkami miasteczka Riva nad Jeziorem Garda i oficjalnie zainaugurowała największe na świecie regaty dla klas jednoosobowych. Na starcie zobaczymy 83 Polaków!

JEDYNE TAKIE REGATY: Będzie to już 36 edycja tych wyjątkowych regat organizowanych, przez klub z 90-letnią tradycją - Fraglia Vela Riva. W 2012 roku w trakcie regat ustanowiony został Rekord Guinessa, w ilości startujących łódek, a od tego czasu liczba uczestników stale rośnie! W imprezie zobaczymy reprezentantów 33 krajów - od przedstawicieli silnych europejskich kard, przez reprezentantów z Kanady, Brazylii i Stanów Zjednoczonych, aż po debiutującą Japonię. Z Polski w regatach weźmie udział aż 83 małych żeglarzy reprezentujących kluby z całek Polski, m.in. z Chojnic, Gdyni, Giżycka, Iławy,Krakowa, Tarnobrzegu, Warszawy czy też Wrocławia.

Polacy na największych regatach na świecie, żeglarstwo

fot. Wojciech Lewandowski

5 DNI PEŁNYCH SPORTOWYCH EMOCJI: Pierwszego dnia regat, 28 marca oprócz otwarcia odbyła się rywalizacja Pucharu Narodów, w którym każdy kraj wystawił jednego reprezentanta. Polskich barw bronił Rafał Pogorzelski (Chojnicki Klub Żeglarski) – ubiegłoroczny zwycięzca Pucharu Polski klasy Optimist w grupie A. Przy chłodny popołudniowym wietrze „Ora” rozegrano 2, widowiskowe, zlokalizowane blisko brzegu wyścigi. Zwyciężył Thommem Maxime ze Szwajcarii, trenujący na co dzień z Yacht Klubem Polski Gdynia, przed zawodnikami z Francji i Włoch. Pogorzelski żeglował równo i ukończył rywalizację na wysokiej 6 pozycji. W czwartek o 13:00 odbędzie się pierwszy wyścig flotowy, których zaplanowano w regatach dziewięć. Zawodnicy klasy Optimist są podzieleni na dwie kategorie wiekowe - kadeci (9-11 lat) oraz juniorzy (12-15 lat).

Wśród atrakcji, jakie przygotowane są dla uczestników oraz kibiców regat jest wyjątkowe miasteczko Kinder+Sport, w którym animatorzy zachęcają do aktywnego spędzania czasu. Przygotowano strefy gier i zabaw sprawnościowo–poznawczych, opartych na metodzie „Joy of Moving”. W czwartek, po zejściu z wody, do wspólnej zabawy w miasteczku zaproszone zostały dzieci z klubu organizatora regat oraz wszystkich polskich drużyn.

Warto podkreślić, że Lake Garda Meeting Optimist Class to prawdziwe święto „optymistów”! Podczas pięciu dni regat mali adepci żeglarstwa będą mieli okazję nie tylko sprawdzić swoje umiejętności sportowe na wodzie, będą mogli również spędzić aktywny czas i zintegrować się z rówieśnikami z całego świata w miasteczku programu Kinder+Sport! Zależy nam, aby niezależnie od wyników końcowych regat, każde dziecko przede wszystkim zapamiętało prawdziwą radość jaka wiąże się z byciem aktywnym! – mówi Magdalena Szozda, Project Manager programu Kinder+Sport w Polsce


Reklama | Prywatność i bezpieczeństwo | Partnerzy | Kontakt
Copyright © 2005 - 2019 ŻEGLARSTWO.PL
żeglarstwo - Valid XHTML! żeglarstwo - Valid CSS!