Travel-Yachting Smart Sailing
Partnerzy Portalu Czartery jachtów na Bałtyku Ogłoszenia Motoryzacyjne - Darmowe ! Partnerzy Portalu
Pokaż żeglarstwo w dziale: wiadomości | relacje | obyczaje | słownik | DODAJ
żeglarstwo - wiadomości żeglarskie
6 Marca 2018 - wiadomości żeglarskie
Przemysław Tarnacki wygrywa St. Maarten Heineken Regatta i Commodores Cup

Polacy wygrali regaty Heineken St. Marten Regatta w klasie Ocean Racing pokonując załogi Ambersail (Linas Ivanauskas) i Monster Project (Mateusz Kusznierewicz). Przez trzy dni regat (2-4 marca) rozegrano 3 wyścigi wokół wyspy St. Maarten na Karaibach. Załoga Tarnackiego płynęła na jachcie Green Dragon (klasa Volvo Ocean Race 70).

Załoga Ocean Challenge Yacht Club triumfowała również w regatach Commodores Cup (1 marca) wygrywając wszystkie dwa wyścigi w swojej klasie.

St. Maarten Heineken Regatta, żeglarstwo

St. Maarten Heineken Regatta

‘Jestem dumny z mojej załogi bo dała ona z siebie wszystko w mijającym tygodniu pokazując swoją dominację i wygrywając 4 na 5 wyścigów w klasyfikacji bezwzględnej i tyle samo w klasyfikacji przelicznikowej. Wisienką na torcie jest dzisiejsze zwycięstwo i pierwsze miejsce na mecie w flocie jachtów Maxi gdzie pokonaliśmy załogę zawodową na jachcie Opus’ cieszy się Przemysław Tarnacki, skipper załogi.

Założony w 2014 roku Ocean Challenge Yacht Club to klub żeglarzy i pasjonatów jachtingu. Środowisko skupione wokół klubu hołduje żeglarskiej tradycji i etykiecie podkreślając dokonania Polaków na morzach i oceanach XX wieku. Członkowie klubu regularnie startują w największych regatach morskich na świecie takich jak min. Giraglia Rolex Cup, St. Maarten Heineken Regatta, Les Voiles de St. Barth, Commodores Cup. W grudniu tego roku załoga klubu zadebiutuje w jednych z najbardziej wymagających regat morskich – Sydney to Hobart.

Z żeglarskim pozdrowieniem,
Ocean Challenge Yacht Club


Reklama | Prywatność i bezpieczeństwo | Partnerzy | Kontakt
Copyright © 2005 - 2019 ŻEGLARSTWO.PL
żeglarstwo - Valid XHTML! żeglarstwo - Valid CSS!