Travel-Yachting Smart Sailing
Partnerzy Portalu Czartery jachtów na Bałtyku Ogłoszenia Motoryzacyjne - Darmowe ! Partnerzy Portalu
Pokaż żeglarstwo w dziale: wiadomości | relacje | obyczaje | słownik | DODAJ
żeglarstwo - wiadomości żeglarskie
18 Stycznia 2018 - wiadomości żeglarskie
JachtFilm znów w Gdyni

Już wkrótce w Gdyni będzie można wziąć udział w żeglarskiej przygodzie na srebrnym ekranie. W sobotę 3 lutego, w Muzeum Marynarki Wojennej odbędzie się festiwal JachtFilm.

Gdyńska edycja festiwalu jest kontynuacją Przeglądu Filmów Żeglarskich, zorganizowanego w 2016 roku na 90-lecie Gdyni przez Pomorski Związek Żeglarski, JachtFilm i Muzeum Marynarki Wojennej. Festiwal to przegląd najlepszych filmów o tematyce marynistycznej. Z prawdziwymi bohaterami, prawdziwymi zdarzeniami i emocjami.

Co zobaczymy? Inspirującą opowieść o młodej Holenderce Laurze Dekker, która jako najmłodsza żeglarka, w wielu 15 lat, samotnie opłynęła świat jachtem, oraz praktycznie nieznaną w naszym kraju dramatyczną historię wywrotki jachtu „Rose-Noelle”, która zdarzyła się w Nowej Zelandii w 1989 roku.

„Morscy Cyganie. Na krańcu świata” to film ukazujący żeglarstwo jako niesamowitą przygodę i szkołę życia. Z kolei „Niech płynie muzyka” to relacja z niezwykłego projektu artystycznego docierania z muzyką do małych wyspiarskich społeczności u wybrzeży Atlantyku.

JachtFilm znów w Gdyni, żeglarstwo

Gdynia za burtą fot. Jachtfilm

Ostatni w tym zestawieniu „Wiatr” jest jednym z najbardziej znanych kinowych filmów w całości poświęcony żeglarskiej rywalizacji na wodzie. W rolach głównych występują znani aktorzy: Jennifer Gray, znana ze filmu „Dirty Dancing” oraz Matthew Modine.

Festiwal JachtFilm jest jedyną imprezą w Polsce o tej tematyce oraz jedną z nielicznych na świecie. Wszystkie filmy pokazywane są w wersji z polskimi napisami.

Organizatorem festiwalu jest JachtFilm, współorganizatorem Pomorski Związek Żeglarski. Partnerami gdyńskiej edycji są: Miasto Gdynia, Związek Miast i Gmin Morskich, Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Impreza odbywa się pod patronatem prezydenta miasta Gdynia. Patronem honorowym JachtFilmu jest Polski Związek Żeglarski.

Wstęp na wszystkie projekcje jest wolny.
Szczegółowe informacje na stronie jachtfilm.pl

Program:
Sobota, 3 lutego, godzina 11-15
- „Dziewicza podróż” (82 minuty) – film dokumentalny z 2013 roku, opowiadający o najmłodszej żeglarce, która samotnie opłynęła świat.
- „Niech płynie muzyka” (26 minut) – żeglarsko-muzyczna etiuda filmowa o młodej francuskiej piosenkarce, która żeglując jachtem koncertuje w malutkich portach atlantyckiego wybrzeża Francji.
- „Za burtą” (86 minut) – fabularny film zrealizowany w Nowej Zelandii w 2015 roku na podstawie książki opowiadającej prawdziwą historię załogi jachtu „Rose-Noelle”, która po wywrotce dryfowała w kadłubie jachtu przez 119 dni na oceanie.

Sobota, 3 lutego, godzina 16-20
- „Morscy Cyganie” (77 minut) – zrealizowany z dużą dawką humoru dokumentalny film o kilkumiesięcznym rejsie grupy młodych ludzi, w trakcie którego przeżywają mnóstwo wyjątkowych i niespodziewanych przygód.
- „Wiatr” (126 minut) - fabularny film z 1991 roku, który jest w pełni poświęcony żeglarstwu i rywalizacji na wodzie. Fabuła filmu luźno nawiązuje do wydarzeń z historii regat o Puchar Ameryki, gdy w 1983 roku Stany Zjednoczone przegrały Puchar na rzecz Australii.


Reklama | Prywatność i bezpieczeństwo | Partnerzy | Kontakt
Copyright © 2005 - 2019 ŻEGLARSTWO.PL
żeglarstwo - Valid XHTML! żeglarstwo - Valid CSS!