Travel-Yachting Smart Sailing
Partnerzy Portalu Czartery jachtów na Bałtyku Partnerzy Portalu
Pokaż żeglarstwo w dziale: wiadomości | relacje | obyczaje | słownik | DODAJ
żeglarstwo - wiadomości żeglarskie
3 Lipca 2017 - wiadomości żeglarskie
Przemysław Tarnacki 5. w Mistrzostwach Europy w Match Racingu

Polska załoga Tarnacki Yacht Racing zajęła 5. miejsce w Mistrzostwach Europy w żeglarskiej formule Match Racing. Regaty wygrała francuska załoga ze skipperem Maximem Mesnil pokonując w finale Słoweńców (Dejan Presen). Brązowy medal zdobyli Portugalczycy (skipper Alfonso Leite).

Regaty rozegrały się w dniach 28 czerwca - 2 lipca na Jeziorze Ledro, na północ od włoskiej Gardy. Dwanaście załóg rywalizowała na identycznych jachtach balastowych klasy J-22. Załoga Tarnackiego żaglowała w składzie: Przemysław Tarnacki (skipper), Przemysław Płóciennik (trymer), Marcin Banaszek (bow man).

Mistrzostwa Europy w Match Racingu

Tarnacki Yacht Racing

Druga polska załoga ze skipperem Łukaszem Wosińskim zajęła 6. miejsce ulegając ekipie Tarnacki Yacht Racing w walce o 5 miejsce.
Strona regat: www.avll.it

‘Dziękuję Przemkowi i Marcinowi. Biliśmy się o każdy wyścig. Do awansu do fazy półfinałowej zabrakło trochę szczęścia z kapryśnym wiatrem w piątek.’ komentuje Tarnacki. ‘Nie udało nam się powtórzyć sukcesu sprzed dwóch lat kiedy to z St. Petersburga przywieźliśmy medal jednak pokazaliśmy, że po mimo ograniczonego kalendarza startów w Match Racingu w tym roku na korzyść jachtów morskich pamiętamy na czym polega ta gra, którą tak bardzo lubimy.’
Strona Tarnacki Yacht Racing: www.tarnacki.com

Załoga Tarnacki Yacht Racing reprezentowała Ocean Challenge Yacht Club. Klub założony w 2014 roku to stowarzyszenie żeglarzy i pasjonatów jachtingu. Środowisko skupione wokół klubu hołduje żeglarskiej tradycji i etykiecie podkreślając dokonania Polaków na morzach i oceanach XX wieku. Członkowie klubu regularnie startują w największych regatach morskich na świecie takich jak min. Giraglia Rolex Cup, St. Maarten Heineken Regatta, Les Voiles de St. Barth, Commodores Cup. W grudniu tego roku załoga klubu zadebiutuje w jednych z najbardziej wymagających regat morskich – Sydney to Hobart.
Strona klubu: www.oceanchallenge.club


Reklama | Prywatność i bezpieczeństwo | Partnerzy | Kontakt
Copyright © 2005 - 2018 ŻEGLARSTWO.PL
żeglarstwo - Valid XHTML! żeglarstwo - Valid CSS!